Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Członkowie Koła Teatralnego we współpracy z Biblioteką Szkolną po raz kolejny włączyli się do akcji Narodowego Czytania. Tym razem zaprezentowali fragmenty powieści Żeromskiego „Przedwiośnie”, której akcja jest ściśle związana z okresem, gdy Polska odzyskiwała niepodległość. Po krótkim wprowadzeniu wygłoszonym przez opiekunkę Koła – p. Annę Boczkowską młodzież zaprezentowała wybrane fragmenty powieści. Dotyczyły one zarówno zaangażowania społecznego bohatera, jak i jego życia osobistego.

Dopełnieniem wystąpienia było zaprezentowanie scenki ilustrującej rodzące się uczucie między Cezarym Baryką i Laurą Kościeniecką. W programie wykorzystano fotosy oraz fragmenty ścieżki dźwiękowej z filmu „Przedwiośnie” w reż. Filipa Bajona.

Tradycyjnie już wystąpienia trwały dwa dni: program wystawiono aż pięciokrotnie, by mogło go zobaczyć (i wysłuchać) jak najwięcej uczniów i nauczycieli. Najmilszy komplement, jaki usłyszeli wykonawcy: „Już koniec? Dlaczego tak krótko? A jak ta historia się skończyła?” Mamy nadzieję, że zachęciliśmy kolegów do przeczytania dzieła Żeromskiego w całości. Nagrania z programu zostaną umieszczone w Bibliotece Szkolnej i na Facebooku.

Młodzi wykonawcy składają serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia swoim drogim nauczycielkom: p. J. Babik, p. K. Kot, p. M. Marchewce, p. E. Michalak, p. M. Nowak, p. E. Wlazło, p. W. Ziemnickiej.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony