Wystawa z kolekcji Prywatnego Muzeum Techniki Wojskowej

W dniach 9 i 12 października 2018r. uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Białobrzeską Galerię Sztuki, w której była wystawa z kolekcji Prywatnego Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej mieszczącego się w Podlesiu Dużym. Na ekspozycji można było obejrzeć elementy pojazdów wojskowych oraz ekwipunek żołnierski z okresu II wojny światowej.

Pan Stanisław Kaliciński – właściciel eksponatów i autor wystawy zgromadził kilka tysięcy przedmiotów w swoim prywatnym muzeum, z którego tylko nieznaczna część została wyeksponowana w Białobrzegach. Uczniowie mogli obejrzeć eksponaty z okresu II wojny światowej i poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Wystawa na pewno zachęciła wszystkich do odwiedzin prywatnego muzeum w Podlesiu Dużym.


 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony