Wojskowy Dzień Szkoleniowy w ramach pilotażowego programu MON „Edukacja Wojskowa”

W dniu 17 października  br. uczniowie klasy II i III TLw rozpoczęli uroczystą zbiórką w 1. Ośrodku Radioelektronicznym w Grójcu praktyczne szkolenie w ramach programu pilotażowego ,,Edukacja Wojskowa”. Na placu apelowym jednostki młodzież została przywitana przez zastępcę dowódcy Pana ppłk Piotra Janickiego i szefa Sekcji Wychowawczej Pana mjr Daniela Simkowskiego oraz otrzymała pamiątkowe upominki.

Następnie nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności z musztry biorąc udział w defiladzie wspólnie z żołnierzami jednostki. Po uroczystym przemarszu zostali podzieleni na cztery pododdziały, gdzie pod okiem instruktorów mieli możliwość obycia się ze sprzętem wojskowym, posługiwania się bronią w różnych sytuacjach, budową i rzutem granatem na rzutni oraz strzelania przy wykorzystaniu przyrządu do nauki strzelania ,,CYKLOP”.

Całość zakończono wizytą na strzelnicy kontenerowej, gdzie uczniowie zapoznali się z możliwościami i zasadami działania takiej strzelnicy.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony