Warsztaty „Stop – dyskryminacji!”

W dniu 26 października 2018r. uczniowie klas pierwszych Technikum Informatycznego wzięli udział w warsztatach „Stop-dyskryminacji!” zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. W pierwszej części spotkania miał miejsce krótki wykład na temat dyskryminacji i historii dotyczącej praw człowieka. Pani prelegentka rozmawiała z uczniami na temat różnych generacji praw człowieka, z których wynika fakt, iż nikt nie powinien być dyskryminowany. Wyjaśniła obecnym, że dyskryminacja często występuje wtedy, jeśli istnieje element władzy. W drugiej części warsztatów odbyły się ćwiczenia. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Zadaniem ich było przedstawienie za pomocą rysunków różnych praw człowieka opisanych w otrzymanych do przeczytania artykułach. Nasi uczniowie bardzo dobrze wywiązali się z powierzonego zadania.

Po przedstawieniu i omówieniu prac odbyły się ćwiczenia dotyczące równości. Na koniec obecni otrzymali broszury dotyczące różnych form działalności uczelni.

Podczas wycieczki do Radomia informatycy integrowali się również oglądając film pt. Dywizjon 303”. W miłej atmosferze niestety trzeba było wracać do domu.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony