YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 115519
Wszystkie wizyty: 437643
Odsłon dzisiaj: 882
Liczba odsłon: 2206267

SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

We wrześniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach przystąpił do udziału w projekcie pt. Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Projekt ten realizowany jest przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie z siedzibą w Tarnowie, współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W dniu 24 października 2018 r. odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, który przebiegał zgodnie z ustalonym planem:

1.spotkanie z Dyrekcją Szkoły – edukator projektu przekazał informacje o założeniach, celach i korzyściach wynikających z realizacji projektu Cyfrowobezpieczni.pl.

2. prelekcja edukatora projektu dla wszystkich uczniów wraz z opiekunami w sali gimnastycznej – Pani edukator wprowadziła zebranych w tematykę bezpieczeństwa w sieci oraz poinformowała o wszystkich działaniach mających odbyć się tego dnia.

3. spotkania warsztatowe, w których uczestniczyły cztery klasy: II TŻH, III TŻH,
III TLp, III TŻI. W trakcie zajęć zaprezentowano uczniom film edukacyjny pokazujący różne formy przemocy, z jaką młodzi ludzie mogą mieć do czynienia podczas korzystania z urządzeń elektronicznych. Następnie omówiono materiał dotyczący praw autorskich, ponieważ uczniowie często korzystają z różnych źródeł informacji i wykorzystują ich treści w zadanych pracach domowych. Uczniowie zastanawiali się, jakie są rodzaje licencji i jakie należy spełnić warunki podczas wykorzystania materiałów edukacyjnych pochodzących z różnych źródeł. Podczas drugich warsztatów omówiono tematykę bezpieczeństwa własnego wizerunku oraz sposoby tworzenia bezpiecznych haseł i loginów. Podczas ostatnich warsztatów, w których poruszono problem sekstingu. Wszyscy uczestnicy warsztatów wypełnili pre- i postankiety oraz otrzymali informację na temat instytucji udzielających porad i konsultacji dla młodzieży i dorosłych.

4. szkolenie dla Rady Pedagogicznej.

Dodatkowo przygotowano gazetki tematyczne oraz porady dla uczniów dotyczące bezpiecznego korzystania z narzędzi cyfrowych.

Nad prawidłowym przebiegiem Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego czuwał szkolny mentor cyberbezpieczeństwa pani Edyta Wojdyr.


 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony