Praktyki w Portugalii

Październik 2018 w naszej szkole minął szybko, a zwłaszcza dla naszych dzielnych czternastu uczennic, które pierwszą połowę października spędziły w gorącej Portugalii. Te dwa tygodnie były dla nich próbą charakteru, testem umiejętności zawodowych i efektywnej komunikacji. Nasze uczennice- uczestniczki projektu PO WER: „Profesjonalni na europejskim rynku pracy” sprawdzały swoje rachunkowe umiejętności w Portugalii. Jak im szło? Excelentemente! (świetnie po portugalsku).

Grupa została podzielona na 7 par. Każda z par odbywała praktyki w innej firmie w dziale ekonomicznym. Dziewczyny poznawały terminologię w innym języku, rozliczały i księgowały faktury, dokonywały licznych analiz, ale przede wszystkim uczyły się efektywnej komunikacji w języku angielskim i poznawały podstawy portugalskiego.

Podczas, gdy uczennice pracowały w portugalskich firmach, dwie nauczycielki przedmiotów ekonomicznych z naszej szkoły uczestniczyły w job shadowingu, czyli obserwacjach lekcji w szkole Esprominho – Escola Profissional Do Minho o takich samych profilach jak ZSP Białobrzegi. Uczestniczki job shadowingu w ramach tego samego projektu PO WER poznawały specyfikę, strukturę i organizację szkoły oraz uczestniczyły w lekcjach przyglądając się pracy nauczycieli z Bragi. Wszystkie zajęcia były interesujące, umożliwiające rozwój zawodowy, ale w pamięci najbardziej zapadła im bardzo ciekawa lekcja ekonomii na temat bilansu płatniczego z profesorem Andre Veloso.

Pobyt w Portugalii to nie tylko praktyki i ciężka praca. Na nasze ekonomistki czekały również piękne miejscowości od północy po południe Portugalii. Przygoda ze zwiedzaniem rozpoczęła się w Lizbonie w Pasteis de Belem- w smakowicie pachnącej cukierni. Wszystkie uczestniczki projektu zwiedziły Fatimę, Porto oraz Viana do Castelo- nadoceaniczną miejscowość na północy Potugalii.

 

Każdy kto kiedyś będzie się wahał czy pojechać na takie praktyki nie powinien zastanawiać się ani chwili! Uczestniczki projektu PO WER – „Profesjonalni na europejskim rynku pracy” z przyjemnością opowiedzą o swoich wrażeniach z pobytu, czego się tam nauczyły, co ich zaskoczyło i co wywarło na nich największe wrażenie.

 


 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony