Szkolny dzień Halloween

Język obcy to niewątpliwie nieodłączna część kultury, która w pełni determinuje postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. Mając świadomość różnic kulturowych dzielących kraje oraz zaleceń metodyków dotyczących nauczania kultury języka angielskiego, w środę 31.10.18 r. zorganizowaliśmy święto Halloween w naszej szkole. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem zadeklarowali chęć uczestnictwa w zadaniach, które dla nich przygotowaliśmy.

Ich zaangażowanie było tym większe, że święto to wiąże się nieodzownie z tym, co je fascynuje oraz jest znakomitą okazją do nauki z elementami zabawy.

Formą obchodów święta Halloween, odbywającą się corocznie 31 października w krajach anglojęzycznych jest charakteryzacja i przebieranie upodabniające ich mieszkańców do strasznych postaci. Również nasi uczniowie mieli możliwość poczucia klimatu obcokrajowców, uczestnicząc w szkolnym konkursie na najodważniejszy i najbardziej pomysłowy, upiorny makijaż – charakteryzację halloweenową. Jedna osoba wytypowana z klasy przechodziła straszną metamorfozę.

Zespół wizażystów z danej klasy miał ucharakteryzować swojego modela w ciągu dwóch lekcji. Wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitą kreatywnością i profesjonalizmem, tworząc artystyczne charakteryzacje wprowadzające w świat grozy, upiorów i potworów. Wybór zwycięzcy był bardzo trudny, dlatego jury przyznało dwa drugie miejsca.

I miejsce zdobyła drużyna z klasy III TŻI Katarzyna Krzos, Ewa Duda, Weronika Jaworska

II miejsce ex aequo zdobyła drużyna z klasy: I TŻI i III TLW Natalia Neska, Barbara Bednarczyk, Paulina Siek oraz z klasy ……: Mateusz Pulkowski, Oliwia Wieczorek, Weronika Ustaszewska

III miejsce jury przyznało dla uczniów klasy IV TŻH: Dominiki Górzyńskiej, Joanny Bernaś, Weroniki Wegielskiej.

Zwycięska 3-osobowa drużyna otrzymała voucher do pizzerii, a wszyscy uczestnicy konkursu zgodnie z popularną zabawą halloweenową ‘Trick or treat’ zostali poczęstowani słodkościami.

Nie zapomnieliśmy również o potrzebujących dzieciach, dlatego zgodnie z tradycją częstowania cukierkami w tym dniu, zorganizowaliśmy akcję zbierania słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Kozienicach. Po zakończeniu konkursu, nasi ‘straszni’ artyści zaprezentowali się w szkole, zbierając słodkości dla dzieci.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział w szkolnym dniu Halloween, a zwycięzcom gratulujemy!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony