XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

W dniu 7 listopada 2018r. odbył się  etap szkolny XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej. Honorowy Patronat nad Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, sprawdzenie zdobytej wiedzy jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Hasło przewodnie Olimpiady brzmiało  „Gospodarka światowa- wolny handel czy protekcjonizm?”. Dobór tematu podyktowany był natężeniem dyskusji na temat społeczno- gospodarczych konsekwencji wolnego handlu.

Uczestnikami OWE w naszej szkole były uczennice  klasy III TEI- Katarzyna Grabowska, Barbara Mościńska, Katarzyna Rokicińska, Karolina Wojciechowska i Monika Zawiślak.

Etap szkolny Olimpiady przeprowadziły p. Jolanta Bień i p. Agnieszka Zasławska.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony