Sukces uczniów klasy wojskowej w grze miejskiej „Stolica Niepodległej”

W dniu 25 października 2018r. uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w grze miejskiej „Stolica Niepodległej”, zorganizowanej przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zawody miały na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Odbyły się na terenie Warszawy, a uczestniczyły w nich drużyny z certyfikowanych klas mundurowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Bartosz Brzeziński, Kamil Molak, Mateusz Rembisz i Norbert Ogorzałek z klasy IV TLw pod opieką pani Wioletty Ziemnickiej. Gratulacje!

Zawody umożliwiły młodzieży poznanie ciekawych miejsc, zabytków Warszawy oraz postaci związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Uczniowie doskonalili zdolność analizy oraz wykorzystania informacji z różnych źródeł. Zintegrowali się i rozwijali umiejętność pracy w grupie.

Po zawodach uczestnicy zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, poznając historię wojskowości polskiej od powstania państwa w X wieku do zakończenia II wojny światowej. Ekspozycje zawierały: broń i uzbrojenie, mundury, sztandary, odznaki, ordery i odznaczenia. Dzięki nim uczniowie mogli poznać tradycje oręża polskiego. Obejrzeli również okolicznościową wystawę pt. „Służyli Niepodległej”.

Zachęcamy wszystkich do udziału w grach miejskich jako ciekawej formy poznawania Niepodległej.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony