Euroweek po raz szósty

W dniach 14-18 listopada grupa uczniów naszej szkoły wzmocniona o uczestników z LO Białobrzegi oraz szkół radomskich po raz szósty wzięła udział w obozie językowym Euroweek. Tym razem odwiedziliśmy Lądek Zdrój i mieliśmy przyjemność poznać nowych wolontariuszy z Niemiec, Hondurasu, Indonezji, Meksyku i Kolumbii. Nasi uczniowie z pełnym zaangażowaniem brali udział w warsztatach na temat kultury krajów, z których pochodzą wolontariusze, Unii Europejskiej oraz obecnie panujących stereotypów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się debata oksfordzka, w trakcie której poruszono istotne dla współczesnego świata zagadnienia takie jak: rasizm, ekologia czy rozwój technologiczny. Podczas porannych energizerów uczniowie uczyli się tańców z różnych zakątków świata.

Największą przyjemność sprawiały im tańce latynoamerykańskie. Wszyscy uczestnicy wzmocnili swoja pewność w komunikowaniu się w języku angielskim. Pierwsze pytanie, które zadali organizatorkom p. Elizie Puc i p. Elwirze Wlazło po powrocie było: Kiedy jedziemy następny raz? Zapraszamy na wyjazd w marcu. :)


EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony