„Książka to przyszłość”

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych wpisał się na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych. Tegoroczne październikowe świętowanie przebiegało pod hasłem „Książka to przyszłość”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, przekazanie bogatej oferty biblioteki oraz jej wieloletniego dorobku w propagowaniu czytelnictwa. Od 1 października  wszystkie informacje i plakaty zachęcały do odwiedzania biblioteki. Zorganizowane zostały wystawki:
- Biblioteka poleca – wystawa nowości czytelniczych zakupionych dzięki funduszom Narodowego Programu Czytelnictwa,
- Literatura regionalna,
- Patron naszej szkoły.

Zorganizowaliśmy także konkurs fotograficzny „Selfie z książką”. Wspólnie z Kołem Teatralnym i młodzieżą czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych odbyła się po raz kolejny akcja wspólnego czytania. Pokazywaliśmy także prezentację multimedialną ukazującą nasze świętowanie od 2005 roku. Na drzwiach pracowni szkolnych umieściliśmy informacje na temat zalet czytania książek.

Specjalnie dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców biblioteka szkolna utworzyła obszar przyjazny czytelnikom – kolejną STREFĘ CZYTANIA – tym razem na drugim piętrze szkoły. Zorganizowanie tej strefy było możliwe dzięki ubiegłorocznej akcji bibliotecznej „Podaruj książkę”, na którą odpowiedziała społeczność szkolna. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie lekturę. Wszystkie spotkania przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Niech świętowanie z książką trwa cały rok i dłużej.

Zapraszamy do biblioteki!


 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony