Olimpiada Teologii Katolickiej

Ponad trzydziestu śmiałków przystąpiło do "wspinaczki" na szczyt Olimpiady Teologii Katolickiej. Temat tegorocznego etapu poświęcony był Świętemu Jackowi. Ten Boży wiercipięta żyjący 800-lat temu fascynuje do dziś młodych i starszych. Najlepiej ze zdobyciem "Olimpu" szkolnego etapu poradziły sobie przebojowe ekonomistki Milena Mikulska i Anna Wąsik, i to one będą reprezentować szkołę w Radomiu na diecezjalnych rozgrywkach. Imię Jacenty pochodzi od kwiatu hiacynt dziś stosuje się jego skróconą wersję Jacek.

To on sprowadził do ojczyzny zakon kaznodziejów, czyli dominikanów, którzy uzbroili świat w cudowną broń duchową przeciw złu, czyli różaniec święty. Już wtedy porównywano świętego do promienia światła, które rozpędziło ciemności grzechu i oświeciło wiarą serca Polaków w czasie rozbicia dzielnicowego.

Święty Jacek Odrowąż przemierzył pieszo Polskę od Bałtyku do Kijowa, bagatela ponad 1400 kilometrów, nawracał Wikingów i pogańskich Prusów.

Życzymy walecznym uczestnikom i ich katechetom udanej wyprawy.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony