Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką zagadnień dotyczących funkcjonowania UE i upowszechniania wiedzy z tego zakresu. Nagrodą główną w tej olimpiadzie jest płatny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli. We wtorek, 30 października odbył się I etap na szczeblu szkolnym XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Wzięło w niej udział 5 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru złożonego z 50 pytań związanych z UE.

Po eliminacjach szkolnych do drugiego etapu zakwalifikowała się uczennica klasy 4TLw Klaudia Rzeszot, która najlepiej rozwiązała test. Etap regionalny odbył się 15 listopada w Warszawie. Klaudia miała do rozwiązania 100 pytań wielokrotnego wyboru. Niewiele zabrakło by zakwalifikowała się do finału. Życzymy wytrwałości i powodzenia w kolejnych olimpiadach.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony