IV Uroczysty Kongres Polonistów i Bibliotekarzy w Warszawie

23 listopada 2018 roku  nauczycielki naszej szkoły: Pani Magdalena Marchewka i Pani Katarzyna Kot uczestniczyły w Kongresie Polonistów i Bibliotekarzy organizowanym przez czasopismo Polonistyka. „Nowa adaptacja narzędzi retorycznych w edukacji polonistycznejto temat przewodni tegorocznego kongresu. Spotkanie nauczycieli i ekspertów obejmowało wykłady i panele dyskusyjne. Wśród prelegentów znaleźli się znakomici pracownicy naukowi, poloniści praktycy oraz specjaliści z zakresu komunikacji medialnej, m.in. Halina Zgółkowa –  profesor zwyczajny w Instytucie Filologii Polskiej UAM,  Agata Zakrzewska- Okrojek – kierownik szkoły języka polskiego „Polski na czasie”, Kamil Śliwkowski – autor publikacji Otwarte Zasoby Edukacyjne w Polsce, Edyta Żmuda – redaktor naczelna czasopisma  „Polonistyka”, Beata Tadla – prezenterka telewizyjna, Katarzyna Stoparczyk – dziennikarka radiowa i telewizyjna, Michał Rusinek – pisarz i wieloletni asystent Wisławy Szymborskiej.

Ważnym elementem spotkania były propozycje nowości czytelniczych wielu wydawnictw, które mogłyśmy obejrzeć pomiędzy prelekcjami, jak również porozmawiać na temat czytelnictwa wśród uczniów. Udział   w kongresie dostarczył nam dużej dawki wiedzy na temat obecności retoryki w edukacji XXI wieku oraz sposobów pracy z młodzieżą w tym zakresie. Z wielką przyjemności wybierzemy się na takie spotkanie w przyszłym roku!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony