Zajęcia z ekspertem Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu

W dniu 26 listopada 2018r, uczniowie klasy I i II TLp uczestniczyli w budynku Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, w warsztatach z zakresu technicznego badania dokumentów, banknotów i dokumentów tożsamości. Zajęcia przeprowadzone przez eksperta z zakresu badania dokumentów,  podinspektor Anetę Pawlińską, zaznajomiły uczniów ze sposobami fałszerstw, przerabiania i podrabiania dokumentów oraz na co należy zwracać uwagę, by nie dać się oszukać i nie utracić informacji o naszych danych osobowych.

Najciekawszym jednak punktem warsztatów była możliwość samodzielnego przeprowadzenia wstępnych badań kryminalistycznych przy pomocy mikroskopów stereoskopowych i oświetlenia ultrafioletowego.

Czekamy na kontynuację tak ciekawych warsztatów także z innych dziedzin kryminalistyki.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony