I miejsce w konkursie „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”

,,Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim’’ – Les Brown

Co roku w dniach 22-26 listopada obchodzimy w Polsce „Dni Honorowego Krwiodawstwa”. Dni Honorowego Krwiodawstwa to przede wszystkim czas podziękowań dla wszystkich Krwiodawców , za ten wspaniały gest w postaci ofiarowanej własnej krwi na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiemu człowiekowi. Ludzie, którzy oddają krew dobrze wiedzą, że krew jest lekiem, którego w żaden sposób nie da się zastąpić.

W tym roku, 22 listopada w Regionalnym Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa im. dr K. Vieta w Radomiu, odbyło się spotkanie z koordynatorami akcji poboru krwi, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”, skierowany dla szkół ponadgimnazjalnych z Radomia oraz regionu radomskiego.

W konkursie wzięło udział 23 szkoły z Radomia i 26 szkół z regionu radomskiego. Konkurs trwał od 1 września 2017r. do 31 sierpnia 2018r. W tym czasie pozyskano ogółem 2 136,96 litra krwi, w ramach zorganizowanych akcji poboru krwi w szkołach oraz oddań indywidualnych w RCKiK Radom.    

Celem konkursu było:

zachęcenie dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły do popularyzowania idei

  honorowego krwiodawstwa,

poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się,

zwiększenie poboru krwi,

pozyskiwanie wielokrotnych dawców krwi,

kształtowanie postaw obywatelskich oraz uwrażliwienie na los drugiego człowieka,

aktywizowanie środowisk lokalnych w zakresie honorowego krwiodawstwa.

Przyznane zostało 5 miejsc na podium:  w grupie szkół miasta Radomia oraz w grupie szkół regionu radomskiego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach zajął zaszczytne I miejsce w tym konkursie, spośród szkół regionu radomskiego.

Gratulujemy zatem uczniom naszej szkoły za to wyróżnienie, gdyż to Wasze niekwestionowane zaangażowanie i czynny udział w akcjach oddawania krwi przyczyniły się do tego sukcesu. A wszystko dla ciężko chorych oraz potrzebujących, w szczególności po wypadkach.

Jest to już szósty raz, gdy nasza szkoła zajęła I miejsce w tym konkursie i oby tak dalej.

SK PCK

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony