Nasi uczniowie na konferencji w Warszawskiej Cytadeli

W dniu 29 listopada 2018r. uczniowie klas mundurowych mieli możliwość udziału w konferencji poświęconej tematyce „Drogi do niepodległości”. Konferencja miała miejsce w Warszawskiej Cytadeli w X pawilonie, w którym przebywało w charakterze więźniów wielu wybitnych polskich Bohaterów Narodowych m.in. Józef Piłsudski, Romuald Traugutt, Roman Dmowski, ks. Piotr Ściegienny czy Stefan Okrzeja. Wielu z nich zostało skazanych na śmierć przez zaborców i zginęło w murach cytadeli. Jednym z punktów konferencji był też wykład poświęcony kobietom, które również zapisały chlubną kartę w historii jako bojowniczki o wolną i niepodległą Polskę.

Całość została zakończona wykładem Pana Michała Cieślaka prowadzonego podczas zwiedzania miejsc w muzeum, gdzie przebywali więźniowie X Pawilonu. Przed opuszczeniem konferencji wszyscy uczniowie otrzymali od prowadzących skromne upominki.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony