IX Rejonowy Finał Kolęd i Pastorałek

W poniedziałek 10 grudnia 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyły się IX Rejonowe Eliminacje Festiwalu Kolęd i Pastorałek Staropolskie Kolędowanie Radom 2018. Udział wzięło aż 29 wokalistów, w tym 2 duety i zespół. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kopycka - uczennica klasy II TE.  Celem przeglądu jest popularyzowanie tradycyjnego wykonywania kolęd i pastorałek, propagowanie wiedzy o historii polskiej muzyki, literatury i kultury oraz wspieranie i promowanie wykonawców kultywujących kolędowanie.

Komisja Konkursowa w składzie: Andrzej Przybylski – przewodniczący, Wojciech Sałek i Leszek Trześniewski nagrodziła uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Dodatkowo  Jurorzy nominowali do Finału XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE RADOM 2018 dwóch laureatów: Zespół NIEOBLICZALNE z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Czarnocinie i Natalię Kopycką z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Białobrzegach.  Gratulujemy Natalii i mocno trzymamy kciuki za kolejne konkursy.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony