Klasy mundurowe na debacie w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu

W dniu 11 grudnia 2018 roku z okazji 70-lecia uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się młodzieżowa debata pod hasłem „Prawa człowieka narzędziem walki z radykalizacją życia społecznego i mową nienawiści”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas mundurowych I i II TLp. Głównymi celami debaty było między innymi zwrócenie uwagi na potrzebę akceptacji różnorodności i wskazanie najczęstszych źródeł przestępstw popełnianych z pobudek nienawistnych, upodmiotowienie potencjalnych ofiar nietolerancji, wzmocnienie świadomości i wrażliwości osób sprzeciwiających się tym zjawiskom, jak również propagowanie postaw, zachowań oraz standardów ochrony prawnej związanych z ograniczaniem przestępczości motywowanej nienawiścią oraz naruszania godności człowieka z powodu różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych lub wyznaniowych.

Podczas spotkania Komenda Wojewódzka Policji zaprezentowała ofertę dla osób zainteresowanych wstąpieniem do służby. Można było porozmawiać o pracy policjanta oraz dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, by wstąpić w szeregi Policji.

Organizatorami debaty była Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony