YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 66675
Wszystkie wizyty: 388799
Odsłon dzisiaj: 491
Liczba odsłon: 1975864

Teatr w kinie

W dniu 13 grudnia uczniowie klas III i IV pod opieką p. Anny Boczkowskiej i p. Katarzyny Kot obejrzeli w radomskim Multikinie spektakl pt. „Wokulski. Trzy pokolenia.” Przedstawienie, przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu, było sceniczną adaptacją powieści B. Prusa „Lalka”. Zobaczyliśmy ciekawą adaptację lektury, pełną zaskakujących rozwiązań scenograficznych. Naszą uwagę zwróciła też muzyka – doskonale dopełniająca akcję, a także świetna gra aktorska. Realizatorzy bardzo przekonująco pokazali dramat osobisty szlachetnego bohatera, który nie znajduje ani zrozumienia w społeczeństwie, ani wzajemności u kobiety, którą szaleńczo kocha. Nam szczególnie spodobały się próby uwspółcześnienia niektórych zagadnień oraz włączenie widowni do udziału w jednej ze scen.

Warto było to zobaczyć – teraz „Lalkę” mamy w małym palcu!


 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony