YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 66713
Wszystkie wizyty: 388837
Odsłon dzisiaj: 619
Liczba odsłon: 1975992

Słodki piątek!

Udane zakończenie tygodnia? Tylko na słodko! Po klimatycznym świątecznym seansie filmowym w radomskim Multikinie uczniowie klas 3TEI i 4TŻI wzięli udział w nietypowych zajęciach.  Młodzież zaprezentowała  swoje cukiernicze umiejętności. Płynny karmel od wielu lat służy nie tylko jako przysmak czy surowiec do wytwarzania słodyczy, ale również jako materiał do tworzenia ciekawych efektów wizualnych. Kto z Was wiedział, że w filmach z serii Szybcy i Wściekli skrystalizowany karmel służył za szyby w samochodach bohaterów? Ciekawe? Na warsztatach nasi uczniowie dowiedzieli się również wielu innych ciekawych rzeczy, np. że naturalny zielony kolor w lizakach to nic innego jak chlorofil, a smakowicie wyglądający żółty kolor to barwiąca wszystko (dosłownie) kurkuma – tak często używana przez nasze mamy w kuchni! Tych i wielu innych informacji uczniowie mogli zaczerpnąć w Słodkiej Robotce.

Największą radość przyniosły ręcznie robione słodkości. Jak ekonomiści i gastronomicy poradzili sobie z manufakturą słodyczy? Oceńcie sami :)

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony