YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 115527
Wszystkie wizyty: 437651
Odsłon dzisiaj: 912
Liczba odsłon: 2206297

XXIII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniu 11 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Ewa Duda i Joanna Trzosek z klasy III TŻiUG. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test, którego tematem głównym były „Produkty mleczne – technologia i rola w żywieniu”.

 

„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole”

prof. Jan Gawęcki

 

Opiekunowie oczekujący na uczniów, rozwiązujących test, mogli wziąć udział w pokazie kulinarnym przygotowanym przez przedstawicieli Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. W tym czasie Pan Karol Waszkiewicz, którego wylosowano  do udziału w pracach Komisji Olimpiady – nadzorował piszących test oraz brał udział w sprawdzaniu ich prac.  

Uczestnicy olimpiady oczekujący na wyniki zostali zaproszeni na obiad w restauracji szkolnej, a następnie do wysłuchania ciekawych wykładów i prelekcji:

- wspomnienie o patronie szkoły prof. Eugeniuszu Pijanowskim (w tym dniu szkoła obchodziła także święto Patrona Szkoły),

- „Znaczenie technologii gastronomicznej w racjonalnym żywieniu człowieka”

- „Trendy i innowacje w przetwórstwie mleczarskim”,

- prezentacja Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

O godzinie szesnastej ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy.

Uczestnictwo w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności było bardzo cennym doświadczeniem.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony