Studniówka 2019

Na początku wieczoru dzisiejszego chcielibyśmy powitać nauczyciela każdego, Panie Dyrektor powszechnie szanowane, a także nasze wychowawczynie kochane. Serdecznie witamy organy samorządowe oraz przedstawicielstwo patronażowe, ponadto witamy rodziców i osoby towarzyszące niecierpliwie w stronę parkietu spoglądające.  Tymi słowami w dniu 16 lutego 2019 roku maturzyści – Kamila Paciorek i Mikołaj Wójcik powitali przybyłych do Zamku w Osieczku gości, którzy swoją obecnością zechcieli uświetnić bal studniówkowy Anno Domini 2019.

Wśród gości obecni byli Ci, bez których trudno wyobrazić sobie ten wyjątkowy bal: Pani Dyrektor Iwona Matysiak, Panie Wicedyrektor Renata Korczak  i Jolanta Babik, ks. Proboszcz Artur Hejda, Starosta Białobrzeski Pan Sylwester Korgul z żoną, Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego Pan Bartłomiej Kowalczyk z osobą towarzysząca, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi Pana Adama Bolka – Pani Agnieszka Baranowska z osobą towarzyszącą, Nauczyciele i Pracownicy szkoły, Rodzice i Bohaterowie tego wspaniałego balu – tegoroczni Maturzyści oraz Osoby towarzyszące.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak w serdecznych słowach skierowanych do wszystkich obecnych, a w szczególności do maturzystów, mówiła o dojrzałości w podejmowaniu życiowych decyzji, odwadze i marzeniach, których nie powinniśmy się bać i śmiało dążyć do ich spełniania. Życzę, by bal był jednym  z takich marzeń, które się właśnie spełnia – mówiła. Podkreśliła również, że studniówka  to pierwszy poważny sprawdzian dorosłości i wspomnienia tego balu powinny wypełnić kolejny etap życia.

Zaproszeni goście, którzy zabrali głos bardzo serdecznie zwracali się głównie do bohaterów tego wieczoru, życząc im dobrych decyzji w życiu, sukcesów podczas egzaminu dojrzałości, ale również radości z przeżywanego balu, by wspaniałe wspomnienia pozostały na długo. Te miłe słowa stworzyły bardzo ciepłą  atmosferę tego wieczoru.

 Delegaci klas trzecich obecni na balu również skierowali miłe słowa do maturzystów, dziękując za zaproszenie i wyrażając radość z obecności na tym wyjątkowym balu.

Szczególnie przejmujące słowa skierowali do maturzystów ich rodzice, którzy zapewnili o swojej miłości, mówiąc, że dopiero tego wieczoru dostrzegli jak dorosłe są ich dzieci. Podkreślili także ogromną rolę dyrekcji, wychowawców i nauczycieli w kształtowaniu charakterów młodzieży.

Maturzyści skierowali słowa podziękowania Paniom Dyrektor, Wychowawczyniom: Katarzynie Gołębiowskiej, Katarzynie Kot, Marzenie Tomczyńskiej, Kindze Telbuch oraz Agnieszce Podsiadłej, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a także Paniom, który przygotowały choreografię poloneza – pani Kindze Telbuch i Alicji Reczko. Były wspaniałe kwiaty i wzruszające melodie. Uczniowie w przejmujący sposób podziękowali swoim rodzicom, dedykując im utwór muzyczny, który wykonała Weronika Węgielska.

Od kilku lat tradycją balu studniówkowego jest szkolnych Oskarów, gdzie  z lekkim przymrużeniem oka doceniane są osoby wyróżniające się oryginalnością  i pomysłowością.  Staśki 2019 otrzymali:

Joanna Bernaś – „Dla chcącego nic trudnego”

Kinga Romaldowska -  „Mistrz mowy wszelakiej”

Mikołaj Wójcik, Hubert Wesołowski  – „Lek na całe zło”

Kamila Paciorek – „Szkolna Celebrytka”

Weronika Węgielska – „Staszicowska Gessler”

Bartosz Brzeziński, Kamil Molak, Norbert Ogorzałek, Mateusz Rembisz- „Czterej Pancerni bez psa”

Dopełnieniem tego wyjątkowego balu był wspaniały polonez, do którego rozpoczęcia takt słowami: Poloneza czas zacząć! dała Pani Dyrektor. Muzyka  i pokazowy taniec wprowadziły wszystkich obecnych w cudowny  i klimatyczny nastrój. Panie przygotowujące układ zadbały o każdy szczegół, a XVIII- wieczne stroje były dopełnieniem choreografii i muzyki.

Studniówka Anno Domini 2019 została oficjalnie otwarta,  a toast rodziców zaprosił wszystkich gości do szampańskiej zabawy, która trwała do białego rana. Miłe wspomnienia na pewno pozostaną na długo.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony