Spotkanie wielopokoleniowe w ramach projektu „Ocalmy od zapomnienia”

W ramach projektu „Ocalmy od zapomnienia” dnia 20 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Na wymianę doświadczeń międzypokoleniowych przybyły wielopokoleniowe rodziny; babcie, dziadkowie, rodzice i wnuczęta. Spotkanie to było doskonałą okazją do tego, by młodzież dowiedziała się od swoich, i nie tylko, rodziców i dziadków o tym jak w przeszłości spędzano wolny czas, np. poprzez organizowane „potańcówki”. Jaka królowała moda, zwłaszcza w damskich strojach i jakie tańce wykonywano najczęściej. Ogromną ciekawość wśród słuchaczy wzbudziły opowieści o kuchni, co najchętniej przyrządzano i jakie potrawy dominowały. Młode pokolenie dopytywało o potrawy gotowane na szczególne okazje, jak święta lub uroczystości rodzinne.

Wiele lat różnicy między uczestnikami spotkania, ale jeszcze więcej wspólnych tematów do rozmów! To było bardzo owocne spotkanie, które upłynęło w wyjątkowo miłej atmosferze.


 


 


 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony