YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 82406
Wszystkie wizyty: 404530
Odsłon dzisiaj: 768
Liczba odsłon: 2055057

Udział uczniów w Konferencji pt. „Żołnierze Niezłomni-wzór dla młodego pokolenia. Uczniowie klas mundurowych w kontekście służby w WOT”

W dniu 1 marca 2019r. uczniowie I TLW brali udział w konferencji z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt."Żołnierze Niezłomni-wzór dla młodego pokolenia. Uczniowie klas mundurowych w kontekście służby w WOT”. Konferencja odbyła się w klubie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Uczniowie podczas konferencji mieli możliwość zapoznania się z historią Żołnierzy Wyklętych w regionie radomskim w latach 1945-1956, jak i współczesną służby w jednostkach WOT. Goście honorowym był wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz, który podsumował konferencję.

Po zakończonej konferencji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bliska ze sprzętem lotniczym bazującym w Radomiu jak Bryza M-28 i PZL-130 Orlik. Samoloty są wykorzystywane do szkolenia podstawowego ich starszych kolegów-studentów Lotniczej Akademii Wojskowej.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony