YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 7621
Wszystkie wizyty: 492493
Odsłon dzisiaj: 1579
Liczba odsłon: 2441821

Warsztaty dla nauczycieli: „Żywa historia – spotkanie z Weteranem”

5 marca w siedzibie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa odbyły się warsztaty dla nauczycieli, w których udział wziął nauczyciel z naszej szkoły – Pan Karol Waszkiewicz. Szkolenie zorganizował Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych w ramach projektu „ŻYWA HISTORIA – SPOTKANIE Z WETERANEM”. Warsztaty miały na celu przygotowanie nauczycieli do przeprowadzenia zajęć dotyczących najnowszej historii Wojska Polskiego w oparciu o grę „Wojsko Polskie – misje zagraniczne”.

Spotkanie rozpoczęła prelekcja, pod czas której poruszono kwestie działania instytucji w zakresie wsparcia weteranów, edukacji młodych pokoleń i utrzymywania tradycji patriotycznych. Następnie nauczyciele obejrzeli salę tradycji z wyjątkowymi pamiątkami przywiezionymi z ponad osiemdziesięciu operacji: pokojowych, obserwacyjnych, humanitarnych, rozjemczych i policyjnych, w których udział brali żołnierze Sił Zbrojnych PRL i Sił Zbrojnych RP.

Ponadto uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze przed Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

Następnie odbyło się spotkanie z Wojciechem Zalewskim – autorem gry edukacyjnej „Wojsko Polskie – misje zagraniczne”. Przeprowadził on szkolenie na temat gry jako alternatywnego narzędzia edukacji, prezentując autorską grę jako przykład. Każdy uczestnik szkolenia w pakiecie otrzymał dwie gry edukacyjne, które warto wykorzystać podczas lekcji w szkole:

„Wojsko Polskie – misje zagraniczne”

„100 Niepodległych”

Warsztaty w Warszawie były nie tylko cenną lekcją historii, ale także wartościowym spotkaniem z Weteranami, z których powinniśmy być zawsze dumni.

 

 

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony