ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

9 marca 2019

„Poezja jednoczy, a nie dzieli
I póki ona istnieje ma sens język
I rozmowa z drugim człowiekiem…”

Literatura… Opisuje i kreuje nasz świat. Jest lekiem na zło ludzkie, poszerza horyzonty intelektualne, stawia pytania, i próbuje znaleźć na nie odpowiedzi. Może dlatego właśnie szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego odbyły się w tak uroczystej i pełnej skupienia atmosferze, która towarzyszy nam zawsze ilekroć dzieje się coś wyjątkowego.

            7 marca 2019 r.  – tego dnia grupa młodych pasjonatów kultury żywego słowa rywalizowała w konkursie wyłaniającym reprezentantów 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Na ten czas sala Bursy szkolnej przepięknie udekorowana przez uczniów naszej szkoły zamieniła się w scenę, na której występowali przejęci swoją rolą recytatorzy. Nie zabrakło mini recitali  muzycznych i klasycznie wygłaszanych tekstów prozy i poezji. Nastrojowi zadumy i refleksji towarzyszyły od czasu do czasu dźwięki gitary, mocnych głosów solistek, które dosłownie oczarowały publiczność!

Kocham Cię życie…! Tego wykonania standardu Edyty Geppert zaprezentowanego przez Natalię Kopycką z kl. II TE długo nie zapomnimy.

Drodzy uczestnicy, jesteśmy z Was bardzo dumni, chętnie zakwalifikowałybyśmy wszystkich, ale ostatecznie do Powiatowych Eliminacji naszą szkołę będą reprezentować:

Natalia Kopycka – kl. II TE

Izabela Osowska – kl. II TŻH

Łukasz Wojdalski – kl. I TII

Natalia Wójcik – kl. III TŻI

                        Gratulujemy wszystkim recytatorom!

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
551965
Wizyty dziś: 208
Wizyty wczoraj: 557
Wizyty w tym miesiącu: 8321
Wizyty w tym roku: 67093
Wszystkie wizyty: 551965
Odsłony dziś: 726
Wszystkie odsłony: 2787661
Użytkownicy on-line: 5

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content