YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 117606
Wszystkie wizyty: 439730
Odsłon dzisiaj: 138
Liczba odsłon: 2217066

Uczniowie klas mundurowych na konferencji w Sejmie RP

W dniu 20 marca 2019 roku, odbyła się w Sali Kolumnowej im. Kazimierza Pużaka w Sejmie RP konferencja pod tytułem „Żołnierze Wyklęci- panorama zjawisk”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas mundurowych. Podczas trwania panelu upamiętniającego trud „Żołnierzy Wyklętych” usłyszeliśmy wspomnienia pełne tragedii, smutku ale też dumy, że w honorze żołnierskim trwali do końca. W konferencji uczestniczyło i głos zabierało wielu przedstawicieli organizacji, związków i grup społecznych, których najważniejszym celem jest zachowanie dla potomnych wiedzy i pamięci o „Żołnierzach Wyklętych”.

Dla nas wszystkich zgromadzonych w Sali Kolumnowej Sejmu RP  była to cenna lekcja historii o polskim podziemiu niepodległościowym. 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony