YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 116444
Wszystkie wizyty: 438568
Odsłon dzisiaj: 4090
Liczba odsłon: 2212398

Dzień Dawcy Szpiku

Od trzech lat współpracujemy z Fundacją DKMS w realizowaniu projektu #Komórkomania, mającym na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. 28 marca 2019 r. był ważnym dniem w naszej szkole z powodu przeprowadzonego po raz trzeci Dnia Dawcy Szpiku. W tym roku udało nam się zarejestrować w bazie Fundacji DKMS 46 nowych potencjalnych Dawców szpiku, tego dnia odbyła się również zbiórka publiczna na rzecz Fundacji DKMS. Nad prawidłowym przebiegiem działań na terenie szkoły czuwała p. Edyta Wojdyr, która jest koordynatorem akcji #Komórkomania oraz szkolny pedagog p. Alicja Reczko.

Podsumowując dotychczasowe akcje, w ciągu trzech lat współpracy z Fundacją DKMS w naszej szkole zarejestrowano w sumie 125 potencjalnych Dawców szpiku, dwóch uczniów zostało już Dawcami realnymi, kolejny przygotowuje się do oddania szpiku. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wyraziły chęć zarejestrowania się, dziękujemy szczególnie Wolontariuszom – bez Was by się nie udało! Tych, którzy nie byli jeszcze gotowi, bądź byli jeszcze niepełnoletni zapraszamy za rok!

W trakcie Dnia Dawcy Szpiku pielęgniarka szkolna p.Janina Kosobudzka przeprowadzała bezpłatne badania na obecność wirusa HCV, z którego chętnie korzystali pełnoletni uczniowie. Przypominamy, że wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat mogą wykonać test bezpłatnie do końca roku szkolnego w gabinecie pielęgniarki. Badania odbywają się w ramach kampanii profilaktycznej  „Test na HCV – prosty krok do zdrowia!”.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony