YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 114744
Wszystkie wizyty: 436868
Odsłon dzisiaj: 1489
Liczba odsłon: 2202709

Bohaterski czyn naszego ucznia

Marcin Pasek uczeń klasy II TŻH  w styczniu br. ruszył z pomocą kobiecie uwiezionej w przewróconym  samochodzie., który uległ wypadkowi. Ni e zważając na niebezpieczeństwo samodzielnie ewakuował poszkodowaną, udzielił pierwszej pomocy  – ratując jej życie. Marcin jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarne w Stawiszynie, wiec nic dziwnego iż zareagował natychmiast, potwierdzając że OSP jest jego pasją. Na przełomie lutego i marca odbywał specjalne szkolenia: zdobywając kwalifikacje z udzielania pierwszej pomocy, prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych, obsługi sprzętu ratowniczego.

Został wytypowany przez Prezesa OSP w Stawiszynie do konkursu Strażaka miesiąca. W ostatnich dnach odbył spotkania z władzami miasta  i powiatu Białobrzeskiego, a w dniu 1 kwietnia odebrał w Warszawie gratulacje na piśmie z rąk marszałka Województwa -  Adama Struzika.

Gratulujemy naszemu uczniowi i cieszymy się ze młodzież w dzisiejszych czasach potrafi zachować zimną krew i bezinteresownie pomagać, ratując czyjeś życie!!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony