YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 130532
Wszystkie wizyty: 452656
Odsłon dzisiaj: 1302
Liczba odsłon: 2268260

POZNAJ HISTORIĘ SWOJEGO DZIADKA. NAUCZ SIĘ DZIENNIKARSTWA

Fundacja Koalicja dla Młodych ogłosiła nabór dla młodzieży chętnej wziąć udział w warsztatach dziennikarsko-filmowych. Fundacja poszukuje osób w wieku 13-19 lat, zdeterminowane do działania i zdobywania wiedzy. Na zajęciach instruktorzy pokażą młodym osobom jak zdobywać informacje, jak rozmawiać z seniorami by opowiedzieli najciekawsze historie ze swojego życia. Nauczą redagować teksty, notatki do gazet i pisać artykuły. Młodzież wyda swoją pierwszą profesjonalną gazetę. Równolegle będzie trwała nauka obsługi kamery, sztuki ustawiania oświetlenia oraz montażu reportażu. Zdobytą wiedzę i materiały zebrane przez młodzież wykorzystamy do nakręcenia średniometrażowego filmu, opartego na wspomnieniach i historiach seniorów zamieszkujących powiat białobrzeski. Powstaną również reportaże kręcone przez młodzież z pomocą naszych instruktorów. Zajęcia te mają zintegrować seniorów i młodzież do wspólnego działania.

Spotkania ruszą już z końcem kwietnia i będą się odbywały cyklicznie (dwa dni w miesiącu do połowy grudnia). O wszystkim będziemy informować na bieżąco na stronie Fundacji www.fundacjakdm.org oraz mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/KoalicjadlaMlodych/

 

W czasie warsztatów dowiesz się na czym polega praca dziennikarza od strony praktycznej. Weźmiesz udział w warsztatach, ale też będziesz prowadzić swoje wywiady. Odkrywać historie, które nigdy nie były wypowiedziane. Dzięki warsztatom otworzysz się, więc jeśli teraz się boisz i/lub stresujesz zapewniamy, że nie ma czego. Pomożemy zaakceptować ci stres. On nie zniknie, ale warto sobie z nim radzić :)

Warsztaty będą prowadzić dziennikarze prasowi, telewizyjni, reżyserzy oraz scenarzyści.

Link do naboru: https://fundacjakdm.org/poznaj-historie-swojego-dziadka-naucz-sie-dziennikarstwa/

Warsztaty dziennikarsko-filmowe Fundacja organizuje w ramach projektu pn.: Lustro Życia dofinansowanego ze środków z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Fundacja Koalicja dla Młodych, a partnerem Gmina Białobrzegi.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony