YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 117590
Wszystkie wizyty: 439714
Odsłon dzisiaj: 71
Liczba odsłon: 2216999

Uroczyste pożegnanie absolwentów klas czwartych technikum

W słoneczne piątkowe popołudnie 26 kwietnia 2019 roku zaproszeni goście, pracownicy szkoły oraz  najważniejsi w tym dniu – uczniowie klas czwartych technikum przybyli do szkoły, bo zwieńczyć  czteroletni pobyt w murach szkoły.

Na uroczystość przybyli dostojni goście:  ks. Artur Hejda – proboszcz parafii białobrzeskiej, Sylwester Korgul – starosta powiatu białobrzeskiego, Adam Bolek – burmistrz miasta i gminy Białobrzegi, mł. insp. Jacek Sułecki – komendant powiatowy Policji w Białobrzegach, mjr Mariusz Woźniak – przedstawiciel  1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach, Stanisław Kośla– Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Białobrzegach.

Pani dyrektor Iwona Matysiak serdecznie powitała wszystkich obecnych na uroczystości, gościom i pracownikom podziękowała za przybycie, a absolwentom pogratulowała osiągnięcia sukcesu, jakim jest uzyskanie świadectwa ukończenia szkoły. W sposób szczególny, do refleksji nad wyborami życiowymi, skłoniło wszystkich obecnych przemówienie wygłoszone przez panią dyrektor, która mówiła o tym, jak kruche jest nasze życie i należy dobrze je wykorzystać.  Zwróciła uwagę, by nie marnować czasu na utarczki słowne, krytykę, brak szacunku do innych. Posługując się metaforą mającego spaść na ziemię samolotu,  w którym się znajdujemy, podkreśliła że nigdy nie wiemy, co może się za chwilę wydarzyć i należy szczególnie docenić obecność drugiego człowieka obok nas.

Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach nawiązali do słów pani dyrektor i również przekazali cenne myśli dotyczące wyborów życiowych i dróg osiągania sukcesu.  Po chwilach refleksji nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas młodszych.

Bardzo ważnym elementem  uroczystości było wręczenie wyróżniającym się absolwentom klas czwartych nagród oraz świadectw. W tym roku nagród było wyjątkowo dużo, co świadczy o dobrych efektach pracy uczniów i nauczycieli. Uczniowie klas logistycznych otrzymali również certyfikaty szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa Publicznego i  Bezpieczeństwa Narodowego,  natomiast uczniowie klasy gastronomicznej certyfikaty z realizacji innowacji Zdrowie, Sport, Uroda. 

Statuetkę najlepszego absolwenta szkoły otrzymała Aleksandra Spytek – uczennica klasy IV TE, która także odebrała nagrodę starosty białobrzeskiego dla najlepszego absolwenta rocznika 2019.

Przedstawiciele tegorocznych abiturientów w ciepłych słowach podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom oraz partnerom szkoły za lata wspólnej nauki, pracy i kształtowania charakterów. Natomiast uczniowie klas trzecich technikum pogratulowali koleżankom i kolegom sukcesów i zapewnili o swoim wsparciu duchowym podczas egzaminu maturalnego.

 Wszystkim absolwentom gratulujemy i oby wszystkie życzenia się spełniły!

Powodzenia na egzaminie maturalnym!

 

 

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony