YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 114790
Wszystkie wizyty: 436914
Odsłon dzisiaj: 1661
Liczba odsłon: 2202881

IV Bieg Pilicy z ludowym akcentem!

12 maja 2019  roku  w Białobrzegach odbył się zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy IV Bieg Pilicy. Tegoroczna edycja była rekordowa, gdyż  w  biegu głównym wzięło udział 300 zawodników. W biegach kolorowych wystartowało ponad 500 biegaczy. W tym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie wzięli udziału bezpośrednio w biegach, a postanowili wspomóc imprezę w nieco inny sposób. Uczestnicy działania realizowanego w naszej szkole pt. „Ocalmy od zapomnienia”, w  ramach projektu Erasmus+ przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników i publiczności. Goście mogli skosztować potraw regionalnych, takich jak: porka, zalewajka, kapusta obwarzana, parzybroda przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Misternie przygotowane przez nas stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, ze względu na jego folklorystyczną oprawę, jak również możliwość degustacji potraw, których na co dzień nie przyrządzamy w swoich domach. Nasz szkolny zespół taneczny „Misz-Masz” zaprezentował także taniec ludowy, który był miłą atrakcją dla uczestników  i gości. Mamy nadzieję, że w taki sposób mogliśmy wspomóc inicjatywę władz miasta i gminy oraz nieco ją uatrakcyjnić.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony