YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 114756
Wszystkie wizyty: 436880
Odsłon dzisiaj: 1522
Liczba odsłon: 2202742

Operacja „Weller 7” – pamiętamy o bohaterach

Z 8/9 kwietnia 1944 roku w okolicach miejscowości Grabów nad Pilicą i Paprotnią, miał miejsce zrzut „cichociemnych” spadochroniarzy, zaprzysiężonych żołnierzy Armii Krajowej. Jednym z „cichociemnych” był por. Tadeusz Kobyliński, przedwojenny policjant, pracownik wywiadu wojskowego, naoczny świadek katastrofy w Gibraltarze i być może osoba, która próbowała uwolnić Zofię Leśniowską, córkę gen. Sikorskiego, prawdopodobnie przetrzymywaną w Związku Sowieckim. Upamiętniając naszych bohaterów, uczniowie klasy I TLŻ, Dawid Pankowski i Tomasz Deska, uczestniczyli 28 kwietnia, w uroczystych obchodach 75 rocznicy Operacji „Weller 7” w Grabowie nad Pilicą.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony