YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 112229
Wszystkie wizyty: 434353
Odsłon dzisiaj: 1302
Liczba odsłon: 2191286

Szkolenie specjalistyczne z zakresu musztry i ceremoniału wojskowego

W dniu 09.05.2019 r. uczniowie klasy I i II TLW z Kompanii Honorowej, mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu specjalistycznym z zakresu musztry i ceremoniału wojskowego realizowanego przez Biuro do Spraw Proobronnych na obiektach 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Uczniowie pod okiem instruktorów z Kompani Reprezentacyjnej Sił Powietrznych mieli możliwość  szlifowania musztry indywidualnej i zespołowej.

W drugim etapie szkolenia uczniowie ćwiczyli zagadnienia z ceremoniału wojskowego takie jak: chwyty sztandarem, zachowanie się pocztu  sztandarowego, zachowanie się pocztu flagowego czy umiejętność i zasady składania wieńców  i wiązanek pod pomnikiem. Całość szkolenia zakończył pokaz w wykonaniu żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, którzy zaprezentowali wszystkim przebieg scenariusza – ,,uroczystego apelu z udziałem wojskowej asysty honorowej”, zakończony defiladą.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony