YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 114753
Wszystkie wizyty: 436877
Odsłon dzisiaj: 1511
Liczba odsłon: 2202731

Wieczornica śladami Moniuszki z udziałem uczniów naszej szkoły

5 czerwca 2019 roku o godz. 17.30 w MGOK-u w Białobrzegach miało miejsce wyjątkowe spotkanie, upamiętniające 200. rocznicę urodzin polskiego kompozytora narodowego – Stanisława Moniuszki. Podczas bogatego programu artystycznego, przygotowanego przez Szkołę Podstawową w Suchej, Publiczne Gimnazjum, Ognisko Muzyczne w Białobrzegach oraz BTK, wszystkim obecnym została przybliżona sylwetka twórcy, jak również Jego olbrzymi dorobek artystyczny.

Ciekawym momentem wieczornego spotkania była degustacja potraw z czasów Stanisława Moniuszki, które przygotowała młodzież wraz z nauczycielami  realizująca projekt edukacyjny w naszej szkole pt. „Ocalmy od zapomnienia”.

Podniebienia gości zostały uraczone wyśmienitą potrawą „Szałtanosy”, którą pieczołowicie przygotowali nasi uczniowie. Cieszymy się, iż uczniowie dbają o tradycje, zwyczaje i kulturę.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony