YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 112211
Wszystkie wizyty: 434335
Odsłon dzisiaj: 1230
Liczba odsłon: 2191214

Wyniki dwóch akcji krwiodawstwa

W środę 4 kwietnia oraz w poniedziałek 10 czerwca 2019 r. odbyły się 2 kolejne akcje honorowego oddawania  krwi w naszej szkole. Podczas kwietniowej akcji zgłosiło się 107 dawców ale krew oddało 80 w tym 25 dziewcząt. Ilość krwi pełnej oddanej w tym dniu to 35911 ml. Natomiast do czerwcowej akcji zgłosiło się 45 osób, a ostatecznie krew oddało 30, w tym 10 dziewcząt. Ilość krwi pełnej oddanej w tym dniu to 13217 ml.

W okresie wakacji zapotrzebowanie na krew w stacjach krwiodawstwa jest olbrzymie,  ponieważ w tym okresie jest zwykle dużo więcej wypadków samochodowych, a co się z tym wiąże,  jest duża ilość osób poszkodowanych.

 Na prośbę RCKiK w Radomiu apelujemy aby osoby, które nie mogły w tym dwóch ostatnich akcjach, z przyczyn zdrowotnych, oddać krwi, a chciały to zrobić –mogą również w czasie wakacji, udać się do najbliższej stacji krwiodawstwa i ponownie spróbować oddać krew.

Pamiętajcie tylko o prawidłowym przygotowaniu się, tzn. nawodnieniu organizmu i odpowiedniej diecie bogatej w żelazo :)

    Pięknych, bezpiecznych wakacji życzą  członkowie  SK PCK           

                                                 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony