YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 151865
Wszystkie wizyty: 473989
Odsłon dzisiaj: 1687
Liczba odsłon: 2356456

OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS MUNDUROWYCH

Kolejnym ważnym etapem realizacji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” był obóz szkoleniowy dla klas  mundurowych realizujących ten program. Nasza szkoła otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie na  realizację obozu w kwocie 9544,77 PLN.
Obóz szkoleniowy odbył  się w dniach 9 – 13 września 2019 r. na terenie jednostki patronackiej tj. 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III i IV TLw wraz z opiekunami: płk. Sławomirem Karpetą oraz wychowawcami: p. Martą Jaworską i p. Piotrem Cichawą. Wszyscy zostali zakwaterowani w namiotach na terenie patronackiej jednostki wojskowej.

Uczestnicy obozu brali aktywny udział w całodniowych zajęciach prowadzonych przez żołnierzy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach. Były to między innymi zajęcia z wyznaczania azymutu, wyboru miejsca i wykonania stanowiska ogniowego, prowadzenia działań rozpoznawczych, praktycznego prowadzenia i rozpoznania drogi marszu, ćwiczenia rozpoznawcze z broni strzeleckiej, praca na radiostacjach i wiele innych wynikających z realizacji programu „Edukacja wojskowa”.

Każdy dzień obozu był nowym wyzwaniem dla jego uczestników. Uczniowie nie mogli narzekać na nudę, gdyż zajęcia były bardzo ciekawe, wymagały zaangażowania i wysiłku. Obóz szkoleniowy pozwolił uczniom zdobyć  wiedzę i nowe umiejętności, ale również sprzyjał  integracji młodzieży.

Wszyscy uczestnicy obozu realizujący program MON otrzymali Certyfikaty zaświadczające o odbyciu obozu szkoleniowego  w ramach przedmiotu Edukacja Wojskowa.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony