ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS MUNDUROWYCH

18 września 2019

Kolejnym ważnym etapem realizacji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” był obóz szkoleniowy dla klas  mundurowych realizujących ten program. Nasza szkoła otrzymała z Ministerstwa Obrony Narodowej dofinansowanie na  realizację obozu w kwocie 9544,77 PLN.
Obóz szkoleniowy odbył  się w dniach 9 – 13 września 2019 r. na terenie jednostki patronackiej tj. 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III i IV TLw wraz z opiekunami: płk. Sławomirem Karpetą oraz wychowawcami: p. Martą Jaworską i p. Piotrem Cichawą. Wszyscy zostali zakwaterowani w namiotach na terenie patronackiej jednostki wojskowej.

Uczestnicy obozu brali aktywny udział w całodniowych zajęciach prowadzonych przez żołnierzy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach. Były to między innymi zajęcia z wyznaczania azymutu, wyboru miejsca i wykonania stanowiska ogniowego, prowadzenia działań rozpoznawczych, praktycznego prowadzenia i rozpoznania drogi marszu, ćwiczenia rozpoznawcze z broni strzeleckiej, praca na radiostacjach i wiele innych wynikających z realizacji programu „Edukacja wojskowa”.

Każdy dzień obozu był nowym wyzwaniem dla jego uczestników. Uczniowie nie mogli narzekać na nudę, gdyż zajęcia były bardzo ciekawe, wymagały zaangażowania i wysiłku. Obóz szkoleniowy pozwolił uczniom zdobyć  wiedzę i nowe umiejętności, ale również sprzyjał  integracji młodzieży.

Wszyscy uczestnicy obozu realizujący program MON otrzymali Certyfikaty zaświadczające o odbyciu obozu szkoleniowego  w ramach przedmiotu Edukacja Wojskowa.

 

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
499840
Wizyty dziś: 37
Wizyty wczoraj: 621
Wizyty w tym miesiącu: 1294
Wizyty w tym roku: 14968
Wszystkie wizyty: 499840
Odsłony dziś: 67
Wszystkie odsłony: 2473255
Użytkownicy on-line: 5

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content