YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 7628
Wszystkie wizyty: 492500
Odsłon dzisiaj: 1652
Liczba odsłon: 2441894

Uczestniczyliśmy w II Wojewódzkim Zlocie Młodzieży „Poznaj rzeki Mazowsza”

W dniu 20 września 2019r. odbył się II Wojewódzki Zlot Młodzieży „Poznaj rzeki Mazowsza” zorganizowany przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. W zlocie wzięło udział 10 uczniów – członków Koła Turystycznego pod opieką p. Wioletty Ziemnickiej. Zwiedziliśmy Sochaczew, Wyszogród i Tułowice. Wzięliśmy udział w konkursach wiedzy o Mazowszu. Zofia Górka i Dominik Matysiak zajęli III miejsce w konkursie krajoznawczo – turystycznym, Mateusz Bedyński, Adam Piotrowski, Dominik Matysiak i Zofia Górka w  konkursie „Jaka to rzeka Mazowsza” zajęli również  III miejsca. Gratulacje!

Migawki:

  • Trzeba wcześnie wstać, bo wyjazd o 6:30 (co oznacza czasami 7:30).
  • W autokarze dziewczyny ze szkoły muzycznej śpiewają przy gitarze!
  • Sochaczew – zwiedziliśmy Muzeum Bitwy nad Bzurą, zobaczyliśmy ruiny zamku oraz pospacerowaliśmy po zabytkowym rynku.
  • Wyszogród też nas zachwycił. Przejechaliśmy najdłuższy most (ok.1200m), obejrzeliśmy miasteczko, pospacerowaliśmy nad Wisłą, a nawet pobawiliśmy się dźwignią dwustronną. Niektórzy zdobywali bunkry na Górze Zamkowej.
  • W Tułowicach „główka pracowała” przy rozwiązywaniu zadań konkursowych. Niektórzy wychodzili po nagrody i dyplomy nawet trzy razy.
  • Do Białobrzegów wróciliśmy już po dobranocce – zmęczeni, ale zadowoleni.
  • Mazowszanie! Poznajcie Mazowsze, bo jest co oglądać.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony