BICIE REKORDU PIERWSZEJ POMOCY

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku w połowie października organizuje Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Pierwsza próba pobicia rekordu odbyła się w 2013 roku – wtedy razem z WOŚP było 83 111 osób z 1132 instytucji. Z roku na rok uczestników przybywa, w zeszłym, 2018 roku było ich aż 116 342!

W tym roku WOŚP już po raz siódmy będzie próbowała pobić rekord w pierwszej pomocy. To czy się uda zależy również od nas, ponieważ nasza szkoła także przystępuje do akcji.

Już 16 października od godziny 12.00 do godziny 12.30 będziemy próbowali pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz innymi uczestnikami.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji! Zadaniem uczniów będzie prowadzenie resuscytacji  krążeniowo-oddechowej (cykl RKO – 30 uciśnięć i 2 wdechy ratownicze) nieprzerwanie przez 30 minut.

Szczegóły i zapisy u psychologa szkolnego p. Edyty Wojdyr (gabinet pedagoga, II piętro) do 11 października.

Na górę strony