Festiwal Orkiestr w Mundurach

15 października 2019

W dniu 5 października uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowym pod opieką p. Marty Jaworskiej i p. Artura Ośki uczestniczyli w Festiwalu Orkiestr w Mundurach na PGE Narodowym w Warszawie. Impreza zorganizowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach obchodów 20-lecia członkostwa Polski w NATO  była niepowtarzalną okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej oraz Policji.

Koncertowi towarzyszył największy w Polsce piknik wojskowy, na którym prezentowano najnowocześniejszy sprzęt wojskowy – pojazdy kołowe i gąsiennicowe, wyposażenie indywidualne żołnierzy. Obecni byli żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i żandarmerii wojskowej oraz najmłodszej formacji, jaką są Wojska Obrony Terytorialnej. Na wojskowym pikniku nie zabrakło wojskowej kuchni polowej. Kucharze częstowali chlebem oraz tradycyjną wojskową grochówką. Wyjazd był idealną okazją dla uczniów do zgłębienia wiedzy z zakresu wojskowości.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian

Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.