ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Bicie Rekordu Pierwszej Pomocy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

18 października 2019

16 października w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca nasza szkoła pierwszy raz uczestniczyła w Biciu Rekordu Pierwszej Pomocy z inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Punktualnie o godzinie 12.00 przystąpiliśmy do przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na 16 fantomach. Wykonywaliśmy nieprzerwanie przez 30 minut uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze w stosunku 30:2. RKO wykonywało 65 uczestników z czynnym udziałem Pani Dyrektor Iwony Matysiak, Pani Wicedyrektor Renaty Korczak oraz pedagogów szkolnych Pani Alicji Reczko i Pani Magdaleny Wieczorek oraz 61 chętnymi uczniami z  klas: I TIg, I TLHp, I TELg, III TLp, III TI, IV TŻI, IV TLp, IV TŻH, IV TEI.

Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali: Pan Michał Bęc, Pani Edyta Wojdyr, Pani Joanna Kosobudzka oraz uczeń klasy III TLp Dawid Kwiatkowski, który jest ratownikiem.

Znaleźliśmy się w grupie 144867 zadeklarowanych osób, które w tym samym czasie brały udział w akcji. Liczba ta wskazuje na to, że prawdopodobnie udało się ustanowić nowy imponujący wynik i tym samym pobić ubiegłoroczny rekord, ale na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać kilka dni.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białobrzegach, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej IZI-MED w Białobrzegach za wypożyczenie fantomów, bez których nie moglibyśmy wziąć udziału w Biciu Rekordu z WOŚP.

Dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Uczniom.

Inicjatorami akcji na terenie szkoły byli: uczeń Dawid Kwiatkowski i psycholog szkolny  p. Edyta Wojdyr.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
499848
Wizyty dziś: 45
Wizyty wczoraj: 621
Wizyty w tym miesiącu: 1302
Wizyty w tym roku: 14976
Wszystkie wizyty: 499848
Odsłony dziś: 85
Wszystkie odsłony: 2473273
Użytkownicy on-line: 2

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content