YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 7863
Wszystkie wizyty: 492735
Odsłon dzisiaj: 789
Liczba odsłon: 2442719

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla społeczności szkolnej. To taki dzień, w którym możemy przyjrzeć się roli nauczyciela w kształceniu młodych charakterów, spojrzeć z perspektywy na naszą pracę i osiągnięcia, zarówno jako uczeń jak i nauczyciel. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 11 października 2019 roku. Podczas tej wspaniałej uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście: Pan Bartłomiej Kowalczyk-Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Pan Stanisław Kośla-Prezes Rejonowego PCK w Białobrzegach oraz emerytowani Nauczyciele  i Pracownicy szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, kompanii honorowej i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor Iwona Matysiak powitała obecnych Gości, Pracowników i Uczniów. W słowach skierowanych do wszystkich obecnych, w sposób szczególny podkreśliła, jak ważną rolę odgrywają nauczyciele w kształtowaniu młodych pokoleń odwołując się do słów Malali Yousafzai, że „Jedno dziecko, jeden nauczyciel i jeden długopis, wystarczą, żeby zmieniać świat”.

Zwróciła także uwagę na to, że edukacja XXI wieku stawia przed nauczycielami i pracownikami oświaty wciąż nowe i bardzo ciężkie wyzwania. A fundamentem sukcesu jest nauka i wiara w swoje możliwości.

Życzenia Nauczycielom i Uczniom złożyli przedstawicie władz Starostwa Powiatowego oraz  Miasta i Gminy Białobrzegi. Pan Wicestarosta wręczył narody Pani Dyrektor i Paniom Wicedyrektor, podobnie Pani Dyrektor Iwona Matysiak, doceniając pracę nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi, przekazała najbardziej aktywnym pracownikom szkoły nagrody.

Tradycyjnie podczas święta Edukacji Narodowej odbywa się przekazanie obowiązków przewodniczącego szkoły oraz pieczęci Samorządu Uczniowskiego. W oficjalnym przekazaniu uczestniczyła ustępująca przewodnicząca Alicja Wrona z klasy IV TEI oraz nowy przewodniczący Paweł Strzylak z klasy III TLw. Powagę tego wydarzenia podkreśliła obecność kompanii honorowej Zespołu Szkół Ponadpostawowych w Białobrzegach.

 Bardzo ważnym elementem  uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły przez uczniów klas pierwszych.

         Święto Edukacji narodowej jest okazją do tego, by uczniowie mogli docenić aktywną pracę nauczycieli. W naszej szkole taką formą jest coroczny plebiscyt „Stanisławy”. W tym roku laureatami  w poszczególnych kategoriach zostali:

Zeus– bóg bogów – Pani Renata Korczak
Atena – bogini mądrości i rozwagi – Pani Katarzyna Kot
Helios – bóg Słońca, przed którego obliczem nic się nie ukryje – Pan Jarosław Jarząbek
Nike – bogini zwycięstwa – Pani Iwona Matysiak
Apollo – bóg sztuki i piękna – Pani Anna Boczkowska
Tyche – bogini szczęścia i radości – Pani Marta Jaworska
Prometeusz – dobroczyńca ludzkości – Pan Jacek Reczko
Temida – bogini sprawiedliwości, prawa i porządku – Pani Agnieszka Zasławska
Hefajstos – bóg ognia– Pan Piotr Bańkowski
Demeter – bogini przyrody – Pani Jolanta Babik

Serdecznie gratulujemy.

Cała uroczystość nie byłaby pełna bez programu artystycznego przygotowanego przez uczniów i wychowawców klas czwartych, którzy pokazali nam pracę nauczyciela z przymrużeniem oka. Przypominając, że trzeba mieć kręgosłup zdrowy, ale i moralny.   W pięknych życzeniach wyrazili wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły. Życzymy wszystkim pracownikom wytrwałości w dążeniu do sukcesu.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony