Wzięliśmy udział w rajdzie „Uroki Lasu” i wygraliśmy zawody InO

21 października 2019

W dniu 12.10.2019r. członkowie Koła Turystycznego pod opieką p. W. Ziemnickiej wzięli udział w rajdzie „Uroki Lasu” zorganizowanym przez PTTK Oddział Łucznik w Radomiu. Cel- to poznanie piękna i walorów krajoznawczo-turystycznych Puszczy Kozienickiej. Impreza składała się z dwóch etapów: rajdu pieszego (10 km) i marszów na orientację. W zawodach I miejsce zajęła nasza drużyna w składzie: Patryk Ługowski, Mikołaj Duraj i Jakub Lao. Gratulacje!

Zadanie było dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego,

Migawki:

• Czuliśmy się ważni – specjalnie po nas przyjechał autokar.
  • Było nas 10 +1. Żałujcie, że was nie było!
  • Do przejścia mieliśmy 10 km przez piękną Puszczę Kozienicką i rezerwat „Ponty” z 200- letnimi dębami.
  • Pogoda piękna i po drodze trzeba się rozbierać.
  • Napotykamy spowalniacze: grzyby rosnące w rowach, oczka wodne (pięknie), a nawet wygrzewające się zaskrońce i żmije!!!
  • My otwieraliśmy „przody” rajdu, a p. Wiola zamykała „tyły”, zachęcając maruderów do poruszania nogami z większą częstotliwością.
  • Posililiśmy się przy ognisku w/g turystycznej zasady: jesz, co sobie przyniosłeś, ale poratuj potrzebujących (choćby musztardą).
  • Wystartowaliśmy w zawodach – marsze na orientację.
  • Zawody wygrała drużyna: Patryk Ługowski(IITLŻ), Mikołaj Duraj(IITLŻ) i Jakub Lao(ITIg). 🙂 Gratulacje!
  • Pozostali dobrze się bawili i …uczyli.
  • P. Wiola też ruszyła w zawody i …uczyła innych. Efekt to 9. miejsce (na 15 drużyn). JNastępnym razem będzie lepiej!!!
  • To była super sobota! Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!
  • Zadanie było dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, w związku z czym nasz udział był bezpłatny.

Następne marsze na orientację już 26.10.2019r. Zapraszamy!