Urodziny Patrona szkoły – Stanisława Staszica

11 listopada 2019

6 listopada jest dla naszej szkolnej społeczności bardzo ważnym dniem, gdyż tego dnia 1755 roku urodził się Stanisław Staszic – Patron naszej szkoły. Imię Tego Wielkiego Polaka, Patrioty i Zasłużonego dla edukacji człowieka nasza szkoła przyjęła 6 listopada 2009 roku. Każdego roku upamiętniamy tę datę, jednak w tym roku, z okazji 10. rocznicy nadania szkole imienia Stanisława Staszica to wydarzenie  nabrało szczególnego wyrazu. Szkolny Zespół do spraw Patrona przygotował prezentację multimedialną przypominającą życiorys Patrona, jak również okoliczności wyboru tej Postaci na Patrona, ponadto w bibliotece szkolnej  i na korytarzu przygotowano wystawy poświęcone Staszicowi, a w czasie lekcji uczniowie wraz z nauczycielami, czytali fragmenty wybranych dzieł Stanisława Staszica.

Niezmiernie ważne jest, by każdy uczeń naszej szkoły wiedział kim był Stanisław Staszic i dlaczego dziesięć lat temu zdecydowano o wyborze Jego imienia na Patrona szkoły. O tym wydarzeniu pamiętano także podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości i ślubowania klas pierwszych mundurowych w dniu 8 listopada 2019 roku. W tych  listopadowych dniach pamiętajmy o znamiennych słowach Stanisława Staszica: „..być narodowi użytecznym”.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian

Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.