XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

11 listopada 2019

W dniu 6 listopada 2019r. odbył się  etap szkolny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej. Honorowy Patronat nad Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, sprawdzenie zdobytej wiedzy jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Hasło przewodnie Olimpiady brzmiało  „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”. Uczestnicy pogłębili wiedzę o wyróżnikach tego etapu przemian w gospodarce, a także w społeczeństwie: internet rzeczy, gigadane, sztuczna inteligencja.

Uczestnikami OWE w naszej szkole były uczennice  klasy III TE- Klaudia Burska, Agnieszka Duch, Weronika Jankowska, Weronika Piotrowska, Andżelika Stępień.

Etap szkolny Olimpiady przygotowały i przeprowadziły: p. Jolanta Bień, p. Agnieszka Zasławska.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian

Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.