YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 4683
Wszystkie wizyty: 489555
Odsłon dzisiaj: 167
Liczba odsłon: 2431601

Narodowe Święto Niepodległości

Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności… Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć!” (Jan Paweł II) – tymi słowami w dniu 8 listopada 2019 r. w naszej szkole rozpoczęła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość, upamiętniająca bohaterstwo naszych przodków i bliska sercu każdego Polaka, rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, kompanii honorowej, odśpiewania hymnu narodowego oraz złożenia kwiatów pod pomnikiem Patrona szkoły – Stanisława Staszica. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowany słowno – muzyczny program artystyczny, upamiętniający rocznicę odzyskania w 1918 roku niepodległości przez naszą Ojczyznę, po 123 latach niewoli.

Wyjątkowa i niezapomniana inscenizacja młodzieży, wzbogacona występami wokalnymi („Miejcie nadzieję” J. Wójcickiego, „My pierwsza brygada…”, „O mój rozmarynie…”, „Niepodległa, niepokorna” J. Szczepkowskiego, „Ojczyzna” M. Grechuty) przy akompaniamencie pianina, gitary i saksofonów, została przygotowana pod opieką pań: Katarzyny Kot, Anny Budner i Katarzyny Marchewki. Uroczystość podkreśliła istotę wolności Polski, która jest wielką szansą rozwoju duchowego człowieka i moralnego ożywienia narodów.

 

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony