ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Bruksela 2014

8 kwietnia 2014

Koniec marca to okres wyjątkowo intensywny dla każdego maturzysty. Jedni nerwowo wertują podręczniki, powtarzając materiał przed maturą, innym pozostaje tylko modlitwa o cud. Dzięki uprzejmości Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jolanty Hibner, miałem okazję w praktyce powtórzyć wiadomości z geografii i wiedzy o społeczeństwie.

Otrzymane zaproszenie na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego dało doskonałą okazję do zapoznania się z jednym z głównych organów Unii Europejskiej „od kuchni”. 24 Marca razem z grupą 50 innych osób z całego Mazowsza wyruszyłem do Brukseli. 19 godzinna trasa wiodąca przez Niemcy i Holandię upłynęła niezwykle szybko, ale męcząco. Po dotarciu do stolicy Belgii, rzuciliśmy się w wir zwiedzania największych i najpiękniejszych zabytków i atrakcji Brukseli. Na mapie umieściliśmy między innymi: Atomium – czyli monumentalny model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów razy, zlokalizowany w dzielnicy Laeken, na przedmieściach Brukseli, Stare Miasto z mnóstwem zabytkowych kamieniczek, budynków, urokliwych uliczek oraz Siusiającym Chłopcem- bez wątpienia symbolem Brukseli.

Po wyczerpującej podróży i wrażeniach związanych z wycieczką krajoznawczą nadszedł czas na lokację w hotelu i integrację między uczestnikami wyjazdu. Wspólne wieczorne wyjście do miasta dostarczyło nam wielu pięknych zdjęć i niezapomnianych chwil.  Bruksela nocą, to z pewnością jedno z piękniejszych miejsc na świecie. Kolejnego dnia po śniadaniu nadszedł czas na zwiedzanie serca europejskiej demokracji, znajdującego się w tzw. centrum biznesowym stolicy Belgii.


Na miejscu z otwartymi rękoma i ciepłym uśmiechem przywitała Nas Gospodyni wyjazdu Pani Poseł Jolanta Hibner.  W Parlamencie braliśmy udział w wykładzie na temat struktury i ogólnej działalności tej instytucji. Przechadzaliśmy się korytarzami, którymi zazwyczaj przechadzają się osoby decydujące o losie Europy. Po wspólnych fotografiach udaliśmy się do Parlamentarium – unijnego muzeum interaktywnego, w którym łącząc przyjemne z pożytecznym mogliśmy spędzić czas na studiowaniu przebiegu integracji europejskiej a nawet biorąc w specjalnej sali udział w obradach Parlamentu Europejskiego. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy, odwiedzając po drodze Antwerpię wyruszyliśmy w stronę Polski.

W piątek po południu dobiliśmy do Warszawy. Pełni wiedzy i wrażeń zakończyliśmy ten niezwykły wyjazd. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jolancie Hibner, za danie możliwości wzięcia udziału w wyjeździe, który zapamiętam z pewnością do końca życia, Panu Staroście Andrzejowi Oziębło i Pani Dyrektor Iwonie Matysiak za wytypowanie i zgodę na wyjazd, który z pewnością zapamiętam na długo, i który mam nadzieje ułatwi mi zdanie matury z wosu. 🙂

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
684493
Wizyty dziś: 312
Wizyty wczoraj: 473
Wizyty w tym miesiącu: 1912
Wizyty w tym roku: 56456
Wszystkie wizyty: 684493
Odsłony dziś: 1283
Wszystkie odsłony: 3826610
Użytkownicy on-line: 5

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content