YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 4680
Wszystkie wizyty: 489552
Odsłon dzisiaj: 139
Liczba odsłon: 2431573

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych

8 listopada 2019 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych połączone z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz upamiętnieniem 10. rocznicy nadania szkole imienia wielkiego Polaka – Stanisława Staszica. W tym ważnym, dla całej szkolnej społeczności, wydarzeniu uczestniczyli wspaniali goście: Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego, Pan Bartłomiej Kowalczyk – Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Pan Adam Bolek – Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi, Pułkownik Andrzej Kozera – Dowódca 1. Ośrodka Radioelektronicznego  w Grójcu,  Komendant Marcin Pasek I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji  w Białobrzegach, Kapitan Damian Jagiełło – Przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, Pani Beata Zaradkiewicz – Dyrektor i Pani Justyna Ebert – Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, Pan Stanisław Kośla – Prezes Rejonowego Oddziału PCK w Białobrzegach, Pani Agnieszka Fołtyn – Przewodnicząca Rady Rodziców, Rodzice i bliscy uczniów klas pierwszych mundurowych oraz cała społeczność szkolna.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz kompanii honorowej szkoły, następnie odśpiewano hymn państwowy i złożono kwiaty pod pomnikiem Patrona szkoły. Ważną częścią uroczystości był program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem nauczycieli, którzy wszystkim obecnym przedstawili wspaniałą lekcję patriotyzmu. Po programie artystycznym swój występ dała orkiestra wojskowa   z Radomia wprowadzając gości w patriotyczny nastrój. Złożenie przez pierwszoklasistów ślubowania na sztandar szkoły miało miejsce przed budynkiem szkoły, przy tablicy upamiętniającej postać Stanisława Staszica. Uczniowie klas pierwszych  w obecności władz samorządowych, przedstawicieli wojska, policji, dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz społeczności szkolnej ślubowali na sztandar szkoły. Zaproszeni goście,  w słowach, skierowanych przede wszystkim do uczniów, podkreślali, że wybór szkoły o takim profilu jest ogromnym zaszczytem, świadczy o dojrzałości, ale przede wszystkim jest obowiązkiem i wyzwaniem.

 Pani Dyrektor życzyła uczniom, by byli dumni z tego, że noszą mundur, a także podziękowała wszystkim za udział w uroczystości i pomoc w jej przygotowaniu. Przyjemnym zwieńczeniem uroczystości była smaczna grochówka przygotowana przez uczniów (pod czujnym okiem nauczycieli) klas gastronomicznych.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony