YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 8832
Wszystkie wizyty: 493704
Odsłon dzisiaj: 382
Liczba odsłon: 2446178

Historia i współczesność Policji

Uczniowie klas policyjnych z ITELg, ITLHp oraz IITLŻ, w dniu 29 listopada 2019 roku, uczestniczyli w wycieczce do miejsc związanych z działalnością Policji. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Muzeum Policji, Biura Edukacji Historycznej Komendy Głównej Policji w Warszawie. Młodzież miała możliwość obejrzeć zachowane eksponaty z początków tworzenia się organów bezpieczeństwa po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, okresu międzywojennego, wojny obronnej, okupacji aż po współczesne wyposażenie Policji. Kolejnym etapem wycieczki była jednostka specjalistyczna policji – Komisariat Rzeczny. Jest to najstarsza, specjalistyczna jednostka Policji. W roku 2020 będzie obchodziła 100 lecie istnienia. Ostatnim miejscem dokąd się udaliśmy była Cytadela Warszawska i mieszczące się tam Muzeum Katyńskie.

Zwróciliśmy szczególną uwagę na martyrologię polskich policjantów – jeńców obozów w Ostaszkowie i Twerze. Wstrząsające wrażenie zrobiły zachowane, wydobyte z grobów w Miednoje, osobiste przedmioty pomordowanych tam policjantów. Zostali zamordowani gdyż „wszyscy oni są zatwardziałymi, nie rokującymi poprawy, wrogami władzy radzieckiej”.

W drodze powrotnej, wielu uczniów było skupionych i zamyślonych.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony